Filmy żołnierz, relacja mężczyzna-kobieta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, relacja mężczyzna-kobieta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Szesnasty wiek. Mieszkańcy Gruzji sieją zboża i pieką chleb, wznoszą świątynie, tworzą manuskrypty, kochają się, wychowują dzieci… Wszystko to przekreśla wdarcie się cudzoziemców. Mężczyźni odchodzą na wojnę i wielu z nich pozostaje na polu bitew, lecz w narodowej świadomości dla mężczyzny zginąć, walcząc za swoją umiłowaną ojczyznę, to tak samo jak umrzeć we własnej pościeli...

Potop

7,6
Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców i dowiaduje się, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.


Czarne lustro

8,0
7,3
Ta antologia science fiction obejmuje wizje bliskiej przyszłości, w której mroczna strona ludzkiej natury wypacza największe technologiczne wynalazki.
Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.

Opór

6,4
Opowieść o żydowskich partyzantach walczących podczas II Wojny Światowej w lasach Puszczy Nalibockiej, na terenie dzisiejszej Białorusi. Przez kilka lat z powodzeniem wymykali się hitlerowcom, a w sercu puszczy stworzyli świetnie funkcjonującą tajną osadę dla żydowskich uciekinierów.

Top Gun

7,3
Tom Kazansky i Pete „Maverick” Mitchell to uczniowie elitarnej jednostki lotniczej. Panowie rywalizują między sobą o miano najlepszego pilota.
Niedaleka przyszłość. Johnny Rico wraz ze swoją dziewczyną Carmen Ibanez postanawiają wstąpić do elitarnej jednostki wojskowej. Wkrótce Ziemia zostaje zaatakowana przez przedstawicieli obcej cywilizacji...
Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…